Českí hokejisti zvíťazili nad Bieloruskom 2:0 v A-skupine

03.05.2013 Celý región

Štokholm 3. mája (TASR) - Českí hokejisti vyhrali v piatok na úvod A-skupiny MS v Štokholme nad Bieloruskom 2:0. Česi mali síce počas celého zápasu korčuliarsku i streleckú prevahu, ale celkovo im boli papierovo jasne slabší Bielorusi silným a nepríjemným súperom.

Českí hokejisti od začiatku zobrali opraty zápasu do svojich rúk, ale nemali to ľahké ani po vsietení pomerne skorého gólu. Na konci prvej tretiny mali Bielorusi dve veľké šance. V druhej tretine tiež viackrát pohrozili, ale hrdinom priebehu bol najmä ich brankár Belinskij. Ten skvele zachytal aj na úvod tretieho dejstva, jeho spoluhráči mohli v oslabení vyrovnať, lenže vzápätí presilovku využil pohotovou dorážkou Vrbata. Od stavu 2:0 už favorit všetko odkontroloval.